• 72°

Thursday’s state high school football scores

CLASS 6A Division I
Bi-District
Region IV
SA Northside O’Connor 24, SA Southwest 21

CLASS 6A Division II
Bi-District
Region II
Lake Travis 48, Pflugerville 0

Region III
Friendswood 27, Fort Bend Hightower 24

Region IV
SA Northside Brennan 44, CC King 17

Weslaco East 21, Brownsville Memorial 20

CLASS 5A Division I
Bi-District
Region I
Aledo 76, FW Trimble Tech 0

Region II
Mansfield Lake Ridge 63, Dallas Samuell 12

Mansfield Summit 35, Dallas Kimball 7

Region III
Houston King 32, Beaumont Central 31

Stratford 59, Houston Waltrip 0

CLASS 5A Division II
Bi-District
Region I
El Paso Eastlake 62, EP Bowie 14

Everman 61, FW Wyatt 8

Region II
Dallas South Oak Cliff 17, Mansfield Timberview 14

Forney 77, Dallas Adams 44

Lancaster 50, Seagoville 3

Terrell 49, Dallas Wilson 13

Region III
Fort Bend Ridge Point 42, Port Lavaca Calhoun 35

Region IV
Cedar Park 49, Bastrop 14

Georgetown 44, Austin Reagan 17

CLASS 4A Division I
Bi-District
Region I
Abilene Wylie 56, Burkburnett 7

Region II
Argyle 70, Lake Worth 7

Sanger 55, Springtown 36

Texarkana Liberty-Eylau 48, Van 41

Region III
El Campo 63, Houston Wheatley 7

Kilgore 62, Huffman Hargrave 26

Sealy 28, Needville 7

CLASS 4A Division II
Bi-District
Region I
Iowa Park 63, Pecos 42

Monahans 40, Bushland 14

Sweetwater 36, Dalhart 0

Region II
Canton 34, Gladewater 27

Coldspring-Oakhurst 28, Groesbeck 23

Lorena 35, Cleveland Tarkington 0

Mexia 24, Shepherd 16

Region III
La Marque 35, Liberty 6

Orangefield 37, Houston Worthing 28

West Orange-Stark 63, Houston Scarborough 0

Region IV
Geronimo Navarro 72, Poteet 0

Yoakum 28, Rio Hondo 0

CLASS 3A Division I
Bi-District
Region I
Brock 70, Tuscola Jim Ned 7

Denver City 34, Childress 31

Muleshoe 76, Slaton 25

Shallowater 63, Amarillo River Road 14

Region II
Daingerfield 41, Gladewater Sabine 35

White Oak 59, Winnsboro 14

Region III
Cameron Yoe 35, McGregor 7

East Chambers 15, Palestine Westwood 14

Kirbyville 59, Kemp 14

Teague 49, Woodville 7

Region IV
Goliad 29, Lyford 22

Hitchcock 35, Marion 29

CLASS 3A Division II
Bi-District
Region I
Henrietta 48, Sanford-Fritch 14

Post 51, Crane 12

Region II
Arp 20, Hooks 13

Gunter 66, Grand Saline 0

Howe 43, Edgewood 33

New London West Rusk 35, Hughes Springs 7

Region IV
Boling 50, Poth 13

CLASS 2A Division I
Bi-District
Region I
Anson 44, Christoval 6

Canadian 70, Hale Center 15

Windthorst 34, Forsan 12

Region II
Alvord 44, Quinlan Boles 19

Clarksville 42, Bells 41

Goldthwaite 42, Axtell 21

Valley View 41, Wolfe City 14

Region III
Beckville 56, Gladewater Union Grove 0

Centerville 48, Grapeland 35

Harleton 27, Pineland West Sabine 22

Lovelady 56, Cayuga 14

Region IV
Junction 21, Thrall 20

Refugio 54, La Villa 0

Shiner 68, Riviera Kaufer 0

CLASS 2A Division II
Bi-District
Region I
Memphis 40, Smyer 14

Quanah 53, Plains 0

Wheeler 31, Springlake-Earth 27

Region II
Menard 13, Eldorado 0

Roscoe 68, Wink 31

Region III
Iola 27, Timpson 0

Maud 28, Evadale 25

Tenaha 63, Colmesneil 14

Region IV
Bremond 61, Kenedy 6

Falls City 50, Burton 13

Louise 55, Granger 20

Yorktown 38, Milano 12

CLASS 1A Division I
Bi-District
Region I
Happy 53, Spur 8

Turkey Valley 66, Nazareth 8

Region II
Hermleigh 75, Aspermont 30

Sterling City 67, Rankin 22

Region III
Gordon 52, Bryson 34

Region IV
Milford 60, Gholson 14

CLASS 1A Division II
Bi-District
Region I
Southland 56, Kress 6

Region III
Forestburg 62, Benjamin 6

Guthrie 69, Rule 22

Matador Motley County 45, Lueders-Avoca 0

Region IV
Calvert 72, Oakwood 26

Jonesboro 74, Cherokee 6